Menu

Jak zająć dziecko w pociągu?

Maj 11, 2018 - Ankat

Podróż z maluchem w pociągu może należeć do uciążliwych nie tylko dla współpasażerów, ale przede wszystkim rodzica. Dziecko źle znosi monotonię podróży i zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, co wywołuje jego rozdrażnienie i uczucie dyskomfortu. Dlatego warto wziąć ze sobą coś, co zajmie jego uwagę.

Płacz dziecka roznoszący się po wagonach i niechętne spojrzenia współpasażerów mogą zdecydowanie uprzykrzyć życie w podróży. Nie wystarczy jedynie wsiąść do pociągu – trzeba w nim przeżyć jeszcze kilka godzin. Dobre przygotowanie może jednak sprawić, że podróż będzie przyjemna i minie bez zarzutów.

Zabawki dla dziecka w podróży

Maluch przebywający długo w jednej pozycji nudzi się. Zabawki powinny być zatem kolorowe, aby możliwie najbardziej przyciągały jego uwagę. Muszą także angażować go intelektualnie i zachęcać do interakcji z nami. Dobrym rozwiązaniem są quizy dla dzieci i książeczki do czytania. Zrezygnujmy natomiast z kolorowanek. Bezustanne podnoszenie kredek z ziemi, szczególnie w pociągu, może mocno nadwyrężyć naszą cierpliwość. Na samej zasadzie lepsze będą zabawki jednoczęściowe i większe niż składające się z wielu małych elementów.

Ważna jest różnorodność

Zabawek musi być jednak więcej niż jedna, bowiem przez kilka godzin jazdy dziecko znuży się jedną i będzie marudne. Zajmujmy go więc na przemian ulubionym misiem, książeczką, quizem, bajka z telefonu lub oglądaniem zmieniającego się krajobrazu za oknem. Pozwólmy mu też czasem pospacerować po przedziale i pobawić się samemu w wymyślone zabawki. Ważne są także przerwy na jedzenie i picie.