Menu

Świat pełen kolorytu dla dzieci w każdym wieku

Kwiecień 19, 2018 - Ankat

Technologia odbija piętno w bardzo szerokim zakresie. Na pewno zauważamy ją na co dzień. Na myśl o kolejnych możliwościach z ukrywaną zazdrością spoglądają nasi rodzice. Świat się zmienia, a cyfryzacja stale ewoluuje. Nic więc dziwnego w jej wszechobecnym wpływie na nawet najmłodszych.

Pierwsze bajki były czymś wyjątkowym. Chodziło o samą frajdę z poruszającego się obrazu oraz kolejne przygody. Siadano przed telewizorem z całą rodziną i oczekiwano chwili premiery. Cieszyło nas tak niewiele, ale potrzeby i pragnienia rosną w nas stopniowo.

Ciężko zatem spoglądać na dzisiejszy kanał z bajkami dla najmłodszych. Pidżamersi bawią nasze pociechy kolorytem. Bingo i Rolly w akcji z kolei w świetny sposób uzupełniają repertuar dla najmłodszych. Telewizja stała się barwna, ciekawa oraz daje bardzo duże możliwości wyboru programu. Często przenika także do świata zabawek.

Bohaterowie bardzo ochoczo pojawiają się w kolejnych seriach zabawek. Lubimy znane przedmioty, dlatego tak chętnie sięgamy po bajkowe postacie. Czy dzieci mają w dzisiejszym świecie prościej? To temat sporny, ale nie da się ukryć, że w pewnych aspektach na pewno tak.

Cyfryzacja jest piękna, ale koniecznie korzystajmy z niej z należytym umiarem. Wiele mówi się o ,,zastoju” dzisiejszych dzieci. Zbyt mało czasu spędzają wśród rówieśników, nie bawią się tak ochoczo w piaskownicy. Kto powinien nad tym czuwać? Naturalnie rodzice. Symptomy braku opieki zauważyć w początkowym stadium łatwo. Wirtualny świat jest z kolei kuszący, ale również mocno uzależniający. Nie pozwólmy, aby zawładnął życiem naszej pociechy.